Rozhovor Ing. Zdeňkem Fukanem, prezidentem klubu

Ing. Fukan odpovídal 27.ledna 2010

Dobrý den,
dnes jsem pro rozhovor zalovil v jiných vodách. O odpovědi na otázky jsem požádal prezidenta rosického fotbalového klubu Ing. Zdeňka Fukana.
Pane inženýre, před nedávnem proběhla valná hromada klubu. Mohl byste seznámit fanoušky s hlavními závěry, které projednala? Mám na mysli především perspektivy klubu pro příští období.

Na valné hromadě byla schválena zpráva o činnosti a o hospodaření za minulý rok, co se týče budoucnosti byl vytýčen cíl, aby mládež hrála vyšší soutěže než je tomu v současnosti.

V "A" týmu dochází před jarní částí k některým změnám, a to jak v hráčském kádru, tak i na postu hlavního trenéra. Mohl byste nám alespoň některé přestupy přiblížit?

Z osobních důvodů požádal o uvolnění z funkce trenéra Pavel Fukan a nyní jeho funkci bude vykonávat Miroslav Bílek.
Ohledně změn v kádru: Byl u nás na hostování Viktor Lajcman, který se zkouší prosadit v Bystrci, ostatní hráči zůstávají. Plánujeme uvolnit jednoho z brankářů, protože mají vyrovnanou výkonnost a chceme aby oba dva stabilně chytali. Co se týče příchodů zkoušíme Martina Sehnala a Jiřího Oulehlu (oba z 1.FC Brno) a Daniela Krause (z Ivančic). Jakmile bude něco definitivní budeme Vás informovat na našich stránkách a vzhledem k tomu, že zimní přípravné období je dlouhé jsou možné i jiné příchody.

Jeden z klíčových hráčů Petr Malata zůstane hráčem Rosic do června. Co potom, bude se klub snažit, aby u nás Petr zůstal i nadále? A co ostatní hráči? Kdo zůstane a kdo má namířeno jinam?

Jak jsem již řekl, všichni naši hráči zůstávají a budeme chtít aby zůstali i nadále. To se týká i Petra Malaty. On neřekl že chce někam odejít, pouze ujistil fanoušky, že na jaře bude hrát za Rosice, a to co se psalo byly jen spekulace.

Jaké umístění po jarní části byste viděl jako úspěch a jaké umístění je reálné pro současný tým?

Náš cíl neměníme. Prioritou je pro nás záchrana v soutěži, vše ostatní by bylo nad plán. Musíme si uvědomit, že jsme jedno z nejmenších měst v soutěži a co se týče rozpočtu tak si troufám tvrdit, že náš je ze všech nejmenší.

Všimli jsme si, že na vzdálenějším hřišti již na podzim rašila nová tráva. Plánujete nějaké další změny směrem k hrací ploše, zázemí, ...?

Přibližně v květnu by mělo být otevřeno druhé travnaté hřiště, které nutně potřebujeme, protože naše hlavní hřiště je přetížené. V letošním roce chceme udělat oplocení kolem potoka, zábradlí kolem nového hřiště, položit zámkovou dlažbu a dokončit opravu tribuny. Práce je hodně, a tak jako všude peněz málo. Proto jsem rád, že je tady velká skupina lidí, která obětuje svůj volný čas na tyto práce. Bez nich by to nešlo dělat. A všechny, kteří mají zájem pomoci, vítáme.

V klubu dostávají příležitost i mladí hráči. Je to strategie uchytit je v klubu a využívat jejich "služeb" i nadále?

Ano, je to náš záměr dávat příležitost mladým hráčům, aby mohli fotbalově růst vedle těch starších, kteří jim mohou předávat zkušenosti.

Jsem rád, že jste si na nás udělal čas a odpověděl na dotazy. Přejeme Vám hodně úspěchů, jak osobních, tak i na úrovni klubového manažera. Za všechny sportovní fandy
Franta Pokorný